En Popüler

Diyarbakır Siverek Minibüs Seferleri Büyük Otogar arkası Batı İlçe Otogarı, Kaya ...

5 Yaygın Giden Satış Hatası ve Bunlardan Nasıl Kaçınılır?

Tanıtım
0.00 ( 0 votes )
iletisim Bilgileri
Tıkla Ara:

Firma Hakkinda

#5YaygınGidenSatışHatasıveBunlardanNasılKaçınılır?,

#YaygınGidenSatışHatasıveBunlardanNasılKaçınılır?, 

5 Yaygın Giden Satış Hatası ve Bunlardan Nasıl Kaçınılır?

Satış rakamlarınızın bu kadar düşük olmasından memnun değil misiniz? Yalnız değilsin.

Raporlar , pazarlamanın %79'unun asla satışla sonuçlanmadığını gösteriyor. Soru şu ki, ekibinizin bu ortalamayı geçebilmesinin bir yolu var mı?

Giden satış stratejinizden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, hataları ortadan kaldırmak önemli bir ilk adımdır. Aşağıda, kaçınılması kolay olan beş yaygın giden satış hatası bulunmaktadır.

  1. Yanlış İnsanlarla Konuşmak

Ürünleriniz herkese hitap etmeyecek. Olası satışlar oluşturmak için giden satışlara güveniyorsanız, belirli bir pazarı hedefleme şansınız vardır. Yapmak isteyeceğiniz son şey, teklifinizden fayda görmeyecek insanlarla konuşarak zaman kaybetmek.

Hedef pazarınıza odaklanan bir giden satış stratejisine ihtiyacınız var. İdeal müşterinizin bir kişiliğini oluşturarak başlayın. Demografik özelliklerini, şirket rollerini ve ilgi alanlarını belirleyin.

Ne kadar spesifik olabilirseniz o kadar iyi.

Pazarlama kampanyalarınızı oluştururken bu bilgileri kullanacaksınız. Bu, hedef müşteriniz için geçerli olan dili kullanarak reklamlar ve ilk mesajları oluşturabileceğiniz anlamına gelir. Bunu yapmak, gelen potansiyel müşterilerinizin daha kaliteli olmasını ve ürünleriniz için daha fazla ödeme yapmaya istekli olmasını sağlayacaktır.

Ayrıca, onları doğru yerden temin ettiğinizden emin olarak olası satış seçeneklerinizi iyileştirebilirsiniz. Kitleniz hakkında öğrendiğiniz bilgileri çevrimiçi olarak nerede takıldıklarını bulmak için kullanabilirsiniz. Potansiyel müşteriler için keşif yapmak için bu konumlara gidin.

  1. Müşteri Adayının İlerlemesini Takip Etmemek

Şansınız, satış ekibinizin aynı anda birden fazla müşteri adayını yönetmesidir. Bununla ilgili sorun, birlikte çalıştığınız her potansiyel müşterinin durumunu takip etmenin zor olabilmesidir.

Her müşteri adayının satış sürecinde nerede olduğunu takip etmenin bir yoluna ihtiyacınız var. Bir sistem olmadan, ekibiniz işleri kendileri takip etmek için kendi cihazlarına bırakılır. Bu sorunu çözmek için bir CRM programına yatırım yapın.

Müşteri ilişkileri yönetimi programı, müşteri bilgilerinizi depolamak için merkezi bir yer sağlayan bir giden satış aracıdır. Potansiyel müşteri adlarınızı, iletişim bilgilerinizi ve potansiyel müşterileriniz hakkında ilginç olduğuna inandığınız her şeyi ekleyebilirsiniz.

Satış odaklı CRM paketlerinin çoğu, müşteri yetiştirme özelliklerini içerir. Bu, satış ekibinizin insanları program içindeki satış süreci boyunca hareket ettirebileceği anlamına gelir. Bu özellik, satış ekibinizin her potansiyel müşteriyi takip etmesine, kime ulaşmaları gerektiğini bilmesine ve diğer ekip üyeleriyle işbirliği yapmasına yardımcı olacaktır.

  1. Takımınıza Asla Yatırım Yapmamak

Elbette, işe aldığınız herhangi bir satış elemanı oraya çıkıp ürünlerinizi satabilmelidir. Bu tür düşünmeyle ilgili sorun, orada çok fazla satış bilgisinin bulunmasıdır. Bir kişinin bilmesi gereken her şeyi bilmesi zordur.

Satış ekibinizin eğitimine yatırım yapmak, satış sürecini iyileştirmenize yardımcı olabilir. Potansiyel müşterilere ulaşmak için her zaman yeni yöntemler vardır. Ekibiniz, onlar hakkında bilgi edinecek kaynaklara sahip değilse, yeni gelişmelerden yararlanamaz.

Satış eğitimi için bir bütçe ayırın. Bunu yapmanın en basit yolu, çevrimiçi kurslara yatırım yapmaktır. Ekibinize, son zamanlarda onlara yeni bir şeyler öğretme potansiyeline sahip hangi saygın kursların çıktığını sorun.

Konferanslar ayrıca ekibinizin eğitimine yatırım yapmanın harika bir yoludur. Sadece uzmanlardan öğrenme şansı elde etmekle kalmayacak, aynı zamanda erişimlerini genişletmek için diğer insanlarla ağ kurabilecekler.

  1. Pazarlamada Sadece İsimleri Kullanmak

Bugünlerde internette çok fazla veri var. İnsanlar bunu sosyal medyada, alışveriş sitelerinde ve internette hesapları olan diğer web sitelerinde veriyor. Soru şu ki, bu verilerden en iyi şekilde yararlanıyor musunuz?

İnsanlar çevrimiçi olduklarında çok fazla gürültü oluyor. Her web sitesinin satacak bir şeyi vardır ve herkese pazarlamaya çalışır. Kalabalığın arasından sıyrılmanıza ne yardımcı olacak?

Bunu yapmanın en iyi yollarından biri, pazarlamanızla kişiselleşmektir. Satış platformunuz, satış beklentileriniz hakkında ek bilgi toplayabilmeli ve depolayabilmelidir. Bu verileri, potansiyel müşterilerinizle daha fazla bağlantı kuran daha kişiselleştirilmiş bir satış süreci oluşturmak için kullanabilirsiniz.

  1. E-posta Listesi Kullanmamak

Satış ekibinizin potansiyel müşterileri göndermek için ihtiyaç duyduğu ürünleriniz hakkında çok fazla bilgiye sahip misiniz? Ekibiniz bunu manuel olarak yapıyorsa, çok fazla zaman harcıyorlar.

Bir e-posta listesi kullanmak, müşteri katılım sürecinin çoğunu otomatikleştirme olanağı sağlar. Ürünlerinizle ilgilenen kişilere manuel olarak e-posta göndermek yerine, insanlara aradıkları bilgileri veren önceden tanımlanmış e-posta şablonları oluşturursunuz.

Tabii ki, sadece bir liste oluşturup bunun herkese uygulanmasını bekleyemezsiniz. E-postanın en belirgin özelliklerinden biri, müşterilerinizi segmentlere ayırma yeteneğidir.

Listenizi bölümlere ayırmak, tek bir listede birkaç farklı müşteri yolculuğu oluşturmanız anlamına gelir. Listenizin tamamı, sunduğunuz her şeyle ilgilenmeyebilir. Sahip olduğunuz belirli bir ürün hakkında bilgi edinmek isteyebilirler.

Listenizi segmentlere ayırdığınızda, bu müşterilere ilgi alanlarını söyleyen etiketler uygularsınız. Uygun şekilde etiketlenmiş bir listeniz olduğunda, potansiyel müşterilere şirketinizin iş yapmaya değer olup olmadığına karar vermek için ihtiyaç duydukları bilgileri gönderen e-posta otomasyonu oluşturabilirsiniz.

Bu ayarlandıktan sonra ekibiniz zamanlarını müşterilerle sahip oldukları sorular ve sorunlar hakkında konuşarak geçirebilir.

Yaygın Giden Satış Hatalarına Dikkat Edin

Satış ve pazarlama ekibinizin potansiyel müşteri yaratmak için verimsiz yöntemler kullanmasına izin veremezsiniz. Ekibiniz için bir prosedür oluştururken yukarıdaki giden satış hatalarını göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun. Önceden küçük bir planlama, işleminizde hatalardan kaçınmanızı sağlayacaktır.

Satış sürecini iyileştirme hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız blogumuza geri dönün. Satış ekibinizden en iyi şekilde yararlanmanız için en iyi ipuçlarımızı bulacaksınız.

 Diğer Tüm Firmaları için Tıklayınız.

Diğer Bilgilendirici yazılarımız için Tıklayınız.

İlgili Aramalar:

Rating

Fiyat
Ürün Durumu
Gönderi